филм од светстка премиера

|

Нивоа на опрема

GL

GL+

GLX

нагласено

|

Храбар SUV стил

Пијано-црната предна решетка додава чувство на динамика и сила што ги надополнува стилските предни и задни LED светилки. Квадратните лакови на предните и задните тркала, заедно со самоуверените сребрени украси на предниот и задниот дел, ја пренесуваат агресивната SUV природа на целосно новиот S-CROSS.

Софистицирана технологија

Почнувајќи од 1,4-литарскиот турбо мотор со директно вбризгување BOOSTERJET и 48V SHVS благ хибриден систем исполнет со вртежен момент, целосно новиот S-CROSS е ефикасен и полн со моќност. Додадете ALLGRIP SELECT 4x4, дисплеј од 9 инчи и мноштво напредни безбедносни технологии за целосно SUV искуство.

Функционална разновидност

Пространата кабина удобно сместува пет возрасни лица, додека товарниот простор со голем капацитет од 430 литри нуди одлична разновидност за поддршка на различни активности на отворено и во слободно време. Панорамскиот подвижен покрив и фино уредената внатрешност го подобруваат возачкото искуство уште повеќе.

ДОСТАПНИ БОИ

Silky Silver

White

Cool White Pearl

Titan Dark Gray Pearl

Cosmic Dark Pearl

Canyon Brown Pearl

Energetic Red Pearl

Sphere Blue Pearl

слики

|

Аксесоари

Уникатни додатоци, за персонализација на твоето Suzuki.